איך לבחור מזוודת עלייה למטוס

אין ספק שפתיחת התחרות בשוק הטיסות לחו״ל הביא לנו, הנוסעים, הרבה יתרונות. אפשר היום לקפוץ לחופשה באירופה לכמה ימים במחירים זולים במיוחד, או אפילו לנסוע ליעדים רחוקים יותר במחיר שעד לא מזמן לא היה אפשרי.

עם הירידה במחירים, הרבה חברות תעודה החמירו את נהלי המטען, והרבה חברות נצמדות באופן הרבה יותר מחמיר לגדלי התיקים והמזוודות שאפשר להעלות למטוס. מעבר לזה, חברות רבות הורידו את כמות המטען שכל נוסע יכול לקחת איתו, והן גובות תשלום נוסף על מזוודה גדולה – ורבים מהנוסעים מסתפקים רק במזוודה שתעלה איתם למטוס.

מזוודה לעלייה למטוס
מזוודה לעלייה למטוס

הקפידו על בחירה נכונה

בחירה של מזוודת עליה למטוס צריכה להיות קפדנית: עליכם לקרוא בקפידה את נהלי המטען בחברה שבחרתם לטוס בה. בדרך כלל תמצאו שם גודל בס״מ שיכלול את כל ממדי המזוודה (אורך, רוחב ועומק) וגם משקל.

אחרי שתדעו את דרישות הבסיס, חשבו: איזה מזוודה מתאימה לכם? מה תרצו שיעלה אתכם למטוס במקרה של טיסה לחופשה קצרה? נסיעה ארוכה? נסיעת עסקים?

בדקו את החלוקה הפנימית במזוודה – האם יש בה מספיק תאים עבורכם? קחו בחשבון שבטיסות בהן המזוודה הזו היא היחידה שתקחו – תצטרכו מקום לתיק רחצה, מספיק בגדים ונעלים, ואולי גם קצת מקום לקניות.

יצרנים רבים מבינים את הצורך באיתור זריז של החפצים שלכם, ומעצבים עבור המזוודה בטנה בצבע זוהר או בהיר – מה שמקל על זיהוי של חפצים בתוך המזוודה, גם כשהם לא ממש מסודרים.

מזוודות רבות כוללות גם תאים חיצוניים, תכונה שיכולה להקל עליכם בשדה התעופה ובעליה למטוס – תוכלו לאחסן שם את הדרכון, המסמכים הדרושים לכם, הארנק וחפצים אחרים שאתם מעוניינים להגיע אליהם באופן מיידי.

מזוודת עלייה למטוס בדרך כלל מצוידת בגלגלים, וגם פה הבחירה היא שלכם: יש מזוודות עם שני גלגלים או ארבעה, הכל תלוי בכמה אתם רוצים להשקיע בתקציב או כמה נוח אתם רוצים שיהיה לכם כשאתם מתגלגלים בשדה התעופה.

החומר ממנו עשויה המזוודה הוא גם נתון שיש לתת עליו את הדעת: מזוודה קשיחה תשמור על הציוד שלכם מפגיעות ונפילות, בייחוד אם יש לכם מחשב או מצלמה במזוודה. מצד שני, מזוודות קשיחות גמישות פחות באחסון והן עלולות לא להכנס בתא המטען האישי במטוס. מזוודות רכות מבד יותר מאפשרות גמישות באחסון.

מחפשים את המזוודה הבאה שלכם?

אנחנו הכתובת!